Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

SpaceX’ten 36 Saatte 3 Başarılı Görev!

Reisci

Administrator
Yönetici
Administrator
Katılım
2 Haz 2022
Mesajlar
696
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Elon Musk’a ait olan SpaceX bir adım daha ilerlemeyi başardı. Böylece 36 saat içerisinde toplam 3 görevi başarıyla tamamladı. Bilindiği gibi 2022 yılında SpaceX oldukça gündemde olan bir konu olmakta. Başarıları ile gündemde olan uzay şirketi , verilen görevlerin hepsi çok kısa bir süre içerisinde bitirdi. Meydana gelen bu görevler içerisinde ise Falcon9 roketleri kullanıldı. Kullanılan roket modelleri ile birlikte bu durum bir standart haline getirildi.
Başarılı uzay şirketi toplam olarak 36 saat içerisinde NASA SWOT ile birlikte SES 03B MPOWER görevleri ile birlikte çeşitli uyduları dünya yörüngesi içerisine çıkarmayı başardı. Gerçekleşen görevler doğrultusunda ise herhangi bir problem meydana gelmedi. Uzay şirketinin sahibi olduğu site tarafından bir takım açıklamalar meydana geldi. Bu açıklamalar doğrultusunda ise “ Şuana kadar 196 adet kalkış yapıldı. Bu kalkışlar içerisinde kullanılmış olan roketler içerisinde 157 adet deniz üssüne başarı ile indirildi.”

Elon Musk Twitter’da Paylaştı!​

Elon Musk tarafından sosyal medya adresi üzerinde bu durum duyuruldu. Musk; “Congrats to SpaceX team on 3 perfect orbital launches within 36 hours!!!” şeklinde twitter hesabında duyurdu. Böylece 36 saat görevinin başarısı resmi olarak duyrulmuş oldu.
Daha öncesinde ise başarılı uzayola şirketi aya turist götürme planı ile gündemde yerini aldı. Bunun için ise bahsedilen isim Japon Milyarder Yusaku Maezawa olarak gündemde yerini aldı. Sadece bu isimle de kalmayarak bu planlama içerisinde ünlü K-pop yıldızı Choi Seung Hyun ve DJ Steve Soki, Hin aktör Dev Joshi gibi isimlerden bahsedildi. Konu dahilinde yer alan ilk isim Japon milyader daha öncesinde ise 2021 senesinde Soyuz uzay aracı ile aya çıktı.
 
Üst