Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Benim Penceremden: RKS RD8, Sırtlan

Reisci

Administrator
Yönetici
Administrator
Katılım
2 Haz 2022
Mesajlar
696
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Merhaba, elektrikli bisiklet sevdalıları. Ben Hasan, Bilgi Bankası telegram grubunun kurucusu ve yöneticisiyim. Yaklaşık olarak 2009 yılından bu zamana kadar profesyonel anlamda bir bisiklet kullanıcısıyım. Bazı sebeplerden ötürü 2020 yılında profesyonel bisikletimi satmak zorunda kaldım. Velhasıl insan bisiklet sevdasından vazgeçemiyor ve bu sevda kullanmadığın her dakika yine seninle yaşıyor. Bu sevdamı 2022 yılının mayıs ayında son bulması için elektrikli bisiklet alma kararı verdim. Yaklaşık olarak 3 ay gibi bir araştırma sonucundan RKS RD8 almaya karar verdim. Bu bisikleti almamda ki karar motor gücünün yüksek olması ve görünüş olarak beni cezbetmesi diyebiliriz.

Bisikletten bahsetmek gerekirse ben ona sırtlanım diyorum, bunu dememde ki sebep ise yokuşları bir sırtlan edasıyla hızlı ve güçlü çıkması.

RKS RD8 Teknik Özellikleri​

Motor gücü 250 watt.

Batarya olarak ise Tianeng 48V 12 Ah kullanılmış.

Sürüş mesafesi olarak belirtilen 65-80 km arası gerçekten bu bisikletin en büyük artısı. Kendim 2 ay zarfında defalarca yokuş ve parmak gazı kullanmama rağmen bu km'lere yakın hatta geçtiğim dahi olmuştur.

Fren sistemi olarak XOD Hydraulic Disk/Disk marka kullanılmış olup gerçekten hidrolik disk freninin hakkını veren bir başka etken olmuş olarak ekleyebiliriz.

Lcd gösterge olarak M6 Colorfull Lcd Display kullanılmış.Elektirikli bisiklet kategorisinde en yüksek segment olarak bilinen RKS RD8 modelin fark yaratan bir özelliği olarak renkli Lcd ekran kullanılmıştır. Bu da diğer elektrikli bisikletlerden ayrılan ekstra bir özellik olarak fark yaratan bir farklı özellik olarak ekleyebiliriz.

RKS RD8, sele olarak LookIN Gel Comfortable Spor kullanılmış bazı kullanıcıları rahatsız ettiğine dair çok şikayetçi olmasına rağmen 2 ay kullanımda ara ara uzun sürüşlerde ufakta olsa biraz rahatsız ediyor. Ancak bende fazla rahatsız edici bir etkisi olmadı. Onu da yıllardır bisiklet kullanmama bağlıyorum.

Ön süspansiyon olarak Mozo Suspension (Locked-Out) kullanılmış artı olarak el ile kapalı ve açık konuma uygun olarak kullanım kolaylığı veriyor.

Bu bisikletin tek negatif tarafı olarak arka süspansiyonu yazabiliriz.

Arka süspansiyon olarak A5RR1 Air Pressure markası kullanılmış. Yanlız markadan kaynaklı olarak pek kaliteli durmuyor. Çukurlarda ve tümseklerde genel olarak görevi olan size rahat bir kullanım, konfor sağlaması gerekirken sanki taş üzerinden geçer gibi hissettirmesi pek hoş bir durum olmamış.

Son olarak tercihen en üst segment olarak piyasa sunulan RKS RD8 modelini gözünüz kapalı olarak alabilirsiniz.
 
Üst